Wybierz język:  Polish version  English version  Italian version  Spain version  Czech version  Serbian version  Deutsh version  Greek version
tel. +48 32 750 5000
BIURO HANDLOWE 8:00 - 17:00
Kategorie

Lub producenta:
Ostatnio oglądane
Opton spawarka światłowodowa Signal Fire AI-9

Promocja
4 918,77z VAT
4 999,00 zł netto
3 999,00 zł netto
Ilość:    przechowalnia
Opton spawarka światłowodowa Signal Fire AI-9
Kod produktu: OP-SIGNAL-FIRE-AI-9
Numer katalogowy: 7171
Producent: Opton

Spawarka z wbudowanym miernikiem mocy i wizualnym lokalizatorem uszkodzeń!

Spawarka światłowodowa Opton Signal Fire AI-9 to nowa wersja popularnego AI-7. Urządzenie wyróżnia się centrowaniem do rdzenia i 300 krotnym powiększeniem obrazu. Względem starszego modelu udoskonalono szybkość cyklu spawania - czas spawania wynosi 5 s, a czas wygrzewania 15 s. Nowy Signal Fire wykonuje równie mocne i wytrzymałe spawy co jego poprzednik, sprawdzi się zarówno jako główna spawarka, jak i narzędzie do instalacji w lokalach abonentów.

Nowa wersja wyposażona jest we wbudowany miernik mocy oraz wizualny lokalizator uszkodzeń. Miernik może pracować na falach o długości 850 / 1300 / 1310 / 1490 / 1550 / 1625 nm, sprawdzi się więc w większości zastosowań. Aby sprawdzić jakość kabla w krótszych połączeniach możesz skorzystać z wizualnego lokalizatora uszkodzeń.

Urządzenie zamknięte jest w poręcznej skrzynce, w której znajdują się liczne dodatkowe akcesoria. W zestawie dołączono: diamentowy nóż do cięcia włókna, elektrody, stripper do kabla płaskiego, trzyoczkowy stripper (125 / 250 / 900 µm), zasilacz, dozownik alkoholu oraz pędzelek (do czyszczenia). Spawarka posiada uniwersalny holder, może być wykorzystywana do włókien SM, MM, DS i NZDS. Funkcje oprogramowania dostępne są z poziomu aplikacji na urządzenia mobilne z systemem Android / iOS. Spawarka posiada program auto do spawania i wygrzewania, ale bardziej zaawansowane ustawienia trzeba konfigurować na urządzeniu przenośnym.

Najważniejsze cechy:

  • możliwość spawania włókien SM, MM, DS i NZDS;
  • centrowanie do rdzenia;
  • czas spawania - 5 s;
  • czas wygrzewania - 15 s;
  • powiększenie do 300 razy;
  • wbudowany miernik mocy optycznej;
  • wbudowany wizualny lokalizator uszkodzeń;
  • poręczna walizka z szufladą na narzędzia i stołkiem;
  • liczne akcesoria.

Specyfikacja:

SignalFire AI-9
Kompatybilne włókna

SM (G.652 i G.657)

MM (G.651)

DS (G.657)

NZDS (G.655)

Strata na spawie

SM: 0,025 dB

MM: 0,01 dB

DS / NZDS: 0,04 dB

Tryb focus Automatyczny
Centrowanie Do rdzenia, płaszcza lub manualne
Czas spawania Około 5 s
Czas wygrzewania Około 15 s
Kontrola spawania

Kontrolowanie w czasie rzeczywistym

Kalibracja spawarka

Strata (return loss) > 60 dB
Średnica włókna

Średnica włókna z lakierem: 80-150μm

Średnica włókna z płaszczem: 100-1000μm

Długość przycięcia włókna

Płaszcz cieńszy niż 250µm: 8 - 16 mm

Płaszcz 250-1000μm: 16 mm

Osłonki spawów

40 mm

60 mm

Wizualny lokalizator uszkodzeń (VFL)

Moc: 15 mW

Miernik mocy optycznej

Długość fali:

  • 850 nm
  • 1300 nm
  • 1310 nm
  • 1490 nm
  • 1550 nm
  • 1625 nm

Zakres pomiaru:

  • -70 ~ 6 dB
Test naprężeń 2 N
Holdery Uniwersalne holdery do różnych rodzajów włókien
Powiększenie Do 300 razy
Wyświetlacz 5,1" kolorowy TFT
Aktualizacja oprogramowania Poprzez aplikację na urządzenia mobilne
Tryby spawania Normalny lub precyzyjny
Zapamiętywanie spawów Synchronizowanie z telefonem lub chmurą
Wbudowany akumulator

Pojemność 7800 mA

Czas ładowania: około 3,5 godziny

Pozwala na 240 cykli spawania / wygrzewania

Zasilanie 13,5 V DC / 4,8 A
Latarka Zewnętrzna
Dopuszczalna temperatura pracy Od -15 do 50 st. C
Dopuszczalna wilgotność powietrza < 95% RH niekondensująca

 

Inni klienci kupujący ten produkt zakupili również

Produkty z tej samej kategorii