MikroTik Cloud Core Router CCR2216-1G-12XS-2XQ 1x GE, 12x SFP28 (25 Gb/s), 2x QSFP28 (100 Gb/s)
Producent: Mikrotik
Kod produktu: CCR2216-1G-12XS-2QX
55 861,25z VAT
Liczba sztuk
favoriteDodaj do listy życzeń
Opis
CCR2216-1G-12XS-2XQ to nowy, flagowy router MikroTika. Wydajny procesor wykonany w architekturze ARM 64bit posiada 16 rdzeni o taktowaniu 2 GHz każdy. Wg danych producenta jego wydajność jest aż czterokrotnie wyższa niż wcześniejszego flagowego routera - CCR1072! Urządzenie posiada 16 GB pamięci RAM DDR4 oraz 2 sloty M.2 SATA do podłączenia dysków twardych. Router jest wyposażony w 1 gigabitowy port Ethernet 10/100/1000 Mb/s, 12 slotów SFP28 (25 Gb/s) i 2 sloty QSFP28 (100 Gb/s).
Switch chip Marvell Prestera Aldrin2
4 razy wyższa przepustowość niż CCR1072
Porty 25 Gb/s i 100 Gb/s
Wyższa przepustowość, niższy pobór mocy
Maksymalny pobór mocy (z wkładkami) wynosi zaledwie 121 W! Jest to niewiele mniej niż pobór CCR1072, ale jeżeli weźmiemy pod uwagę stosunek wydajności do poboru prądu sytuacja zmienia się diametralnie. CCR2216 posiada 2 moduły zasilania AC, dokładnie takie same jak CCR1072.
Najważniejsze cechy:
  • procesor AL73400 (16 rdzeni, taktowanie 2 GHz);
  • 16 GB pamięci RAM DDR4;
  • 12 slotów SFP28 (25 Gb/s);
  • 2 sloty QSFP28 (100 Gb/s);
  • 1 gigabitowy port Ethernet (10/100/1000 Mb/s);
  • 2 sloty M.2 do podłączenia dysku;
  • system RouterOS Level 6.
Specyfikacja:
CCR2216-1G-12XS-2XQ
Procesor AL73400
Taktowanie 2 GHz
Liczba rdzeni 16
Architektura ARM 64 bitowy
Pamięć RAM 16 GB DDR4
Pamięć wbudowana 128 MB
Rodzaj pamięci wbudowanej NAND
Liczba portów 1G Ethernet 1
Liczba slotów SFP28 (25 Gb/s) 12
Liczba slotów QSFP28 (100 Gb/s) 2
Liczba slotów M.2 2
Port konsolowy RJ45
Monitorowanie temperatury CPU Tak
Monitorowanie temperatury PCB Tak
Monitorowanie napięcia Tak
Chłodzenie Aktywne
System operacyjny
RouterOS
Licencja Level 6
Switch chip 98DX8525
Połączenie między switch chipem a CPU 4x 25 Gb/s
Wymiary 443 x 367 x 44 mm
Dopuszczalna temperatura pracy Od -20 do 60 st. C
Zasilanie
Liczba wejść AC 2
Zakres napięcia AC 100 - 240 V
Nominalne napięcie zasilacza 12 V
Nominalny prąd zasilacza 12,5 A
Maksymalny pobór mocy bez wkładek 80 W
Maksymalny pobór mocy 121 W