Wybierz język:  Polish version  English version  Italian version  Spain version  Czech version  Serbian version  Deutsh version  Greek version  Slovakian version
tel. +48 32 750 5000
BIURO HANDLOWE 9:00 - 17:00
Kategorie

Lub producenta:
UltraLAN kabel FTP, kat. 5e, miedziany, PE, żelowany, zewnętrzny, 305m

598,69z VAT
486,74 zł netto
Ilość:    przechowalnia
UltraLAN kabel FTP, kat. 5e, miedziany, PE, żelowany, zewnętrzny, 305m
Kod produktu: ULAN-FTP-C5E-CU-PEG
Numer katalogowy: 6135
Gwarancja: 12 {JEZYK_1041}
Producent: UltraLAN

UltraLAN żelowany kabel FTP kat. 5e. Żyły zostały wykonane z miedzi, bez dodatku aluminium. Przewód przeznaczony jest do wykorzystania na zewnątrz budynków, posiada powłokę z wysokiej jakości PE, a do tego żel zapobiegający wzdłużnej penetracji wody. Kabel jest ekranowany - pary zostały pokryte aluminiowym oplotem. Średnica zewnętrzna wynosi 5,2 mm, natomiast średnica żyły około 0,48 mm (24AWG). Oferowany produkt wyróżnia się niskim oporem, który wynosi około 10 Omów na 100 metrów. Przewód z powodzeniem może być wykorzystywany do transmisji danych i zasilania na zewnątrz budynków. Sprzedawany jest w kartonie, w którym znajduje się około 305 metrów kabla (1000 ft). 

Kategoria 5e

Kabel spełnia wymagania kategorii 5e, jest to obecnie najpopularniejsza kategoria okablowania Ethernet. Wspiera częstotliwość do 100 MHz, zazwyczaj jest wykorzystywany w standardzie 1000BASE-T (1 Gb/s), ale może obsłużyć również standard 2.5GBASE-T (2,5 Gb/s).

Skrętka F/UTP (dawniej standard FTP) posiada dodatkowe ekranowanie (oznaczenie F - z ang. Foiled). Wszystkie żyły kabla są otoczone folią aluminiową, która służy za ekranowanie elektryczne. Tego typu zabezpieczenie chroni kabel przed zakłóceniami zewnętrznymi, w tym zakłóceniami radiowymi, oraz stanowi dodatkową osłonę podłączonych urządzeń przed przepięciami. Należy pamiętać o tym, że kabel ekranowany musi być poprawnie uziemiony z obu stron, w przypadku niepoprawnego montażu ekranowanie spełnia przeciwną funkcję - pogarsza jakość transmisji. Żyły znajdują się w kolorowej izolacji, zastosowanie kolorów umożliwia zidentyfikowanie danej żyły i zarobienie wtyków RJ45.

Żyły zostały zostały wykonane w 100% miedzi, bez domieszki aluminium. Średnica żyły wynosi około 0,48 mm - 24AWG. Miedź ma lepsze właściwości transmisyjne niż aluminium stosowane w kablach CCA. Różnicę odczujesz przede wszystkim podczas zasilania przy pomocy PoE, miedziana żyła cechuje się niższym oporem, a więc możesz zasilać urządzenia bez obawy o duże spadki napięcia.

Oferowany produkt posiada powłokę wykonaną z Polietylenu (PE). Kabel jest przystosowany do wykorzystania na zewnątrz budynków, jest odporny na promieniowanie UV i zabezpieczony przed wnikaniem wilgoci. Średnica zewnętrzna wynosi 5,2 mm, produkt nie może być używany wewnątrz budynków, zgodnie z dyrektywą CPR spełnia normę Fca.

Wewnątrz powłoki znajduje się specjalny żel hydrofobowy chroniący przed wzdłużnym wnikaniem wilgoci. Jest to dodatkowe zabezpieczenie, które umożliwia montaż kabla w trudnych warunkach, np. w kanalizacji lub rurze, w której może okresowo znajdować się woda. Żel zabezpiecza żyły, dzięki niemu nie dojdzie do ich trwałego uszkodzenia przez wilgoć.

Produkt sprzedawany jest w kartonowym opakowaniu. Kabel wewnątrz jest zwinięty w rolkę, można go wygodnie odwijać przez specjalnie przystosowany otwór. Dodatkowe, plastikowe zabezpieczenie chroni podczas odwijania przewód przed uszkodzeniami mechanicznymi i przetarciami. W górnej części kartonu umieszczony jest uchwyt, dzięki któremu możesz bez problemu przenosić karton używając tylko jednej ręki. Boczna ścianka jest otwierana, w razie potrzeby cały kabel da się szybko wyjąć na zewnątrz. Wewnątrz kartonu znajduje się 305 metrów przewodu.

Kable UltraLAN oryginalnie pakowane są po dwie sztuki w mocne kartony transportowe. Zamawiając parzystą liczbę otrzymasz kabel w dodatkowym opakowaniu, które dobrze sprawdzi się podczas wysyłek kurierskich.

Najważniejsze cechy:

  • kabel FTP kategorii 5e;
  • aluminiowy oplot;
  • żyły wykonane w 100% z miedzi;
  • średnica zewnętrzna 5,2 mm;
  • powłoka zewnętrzna wykonana z PE;
  • żel chroniący przed przenikaniem wody;
  • kabel przystosowany do wykorzystania na zewnątrz budynków.

Specyfikacja:

UltraLAN FTP 5e CU Gel Outdoor
Żyły

Średnica 0,48 mm

24 AWG

Materiał żył Miedź
Ilość żył 8 skręconych w 4 pary
Średnica zewnętrzna 5,2 mm
Materiał powłoki zewnętrznej PE
Dodatkowe wypełnienie Żel
Ekranowanie Folia aluminiowa
Opór żył 10 Om / 100 m
Rezystancja izolacji 1000 MΩ/km
Pojemność skuteczna 5.4 nF / 100m
Dopuszczalna temperatura pracy Od -40 do 75 st. C

 

Inni klienci kupujący ten produkt zakupili również

Produkty z tej samej kategorii

Promocja!
Rabat: -38%
Tenda nova MW5s dwuzakresowe punkty dostępowe AC1200 Mesh, MU-MIMO, 2x GE, zestaw 2 sztuk
284,10
175,00 netto
Koniec promocji: