Wybierz język:  Polish version  English version  Italian version  Spain version  Czech version  Serbian version  Deutsh version  Greek version  Slovakian version
tel. +48 32 750 5000
BIURO HANDLOWE 9:00 - 17:00
UltraLAN kabel UTP, kat. 5e, CCA, PVC, 305m
Producent: UltraLAN
Kod produktu: ULAN-UTP-C5E-CCA
Numer katalogowy: 6130
Gwarancja (miesiące):
Cena
108,05 zł
132,90 zł z VAT
Liczba sztuk
-
+
favoriteDodaj do listy życzeń
Opis

UltraLAN kabel UTP kategorii 5e. Żyły zostały wykonane z aluminium pokrytego miedzią (CCA). Przewód przeznaczony jest do wykorzystania wewnątrz budynków, posiada powłokę zewnętrzną z PVC. Średnica zewnętrzna wynosi 5,2 mm, natomiast średnica żyły około 0,5 mm (24AWG). Przewód z powodzeniem może być wykorzystywany do transmisji danych wewnątrz budynków. Sprzedawany jest w kartonie, w którym znajduje się około 305 metrów kabla (1000 ft). 

Kategoria 5e

Kabel spełnia wymagania kategorii 5e, jest to obecnie najpopularniejsza kategoria okablowania Ethernet. Wspiera częstotliwość do 100 MHz, zazwyczaj jest wykorzystywany w standardzie 1000BASE-T (1 Gb/s), ale może obsłużyć również standard 2.5GBASE-T (2,5 Gb/s).

Skrętka U/UTP (dawniej standard UTP) nie jest dodatkowo ekranowana (oznaczenie U -  z ang. Unshielded). Poszczególne pary żył są ze sobą skręcone i umieszczone w powłoce, bez dodatkowych folii i separatorów. Żyły znajdują się w kolorowej izolacji, zastosowanie kolorów umożliwia zidentyfikowanie danej żyły i zarobienie wtyków RJ45.

Żyły zostały wykonane w technologii CCA - Copper Clad Aluminium - aluminiowy rdzeń jest pokryty miedzią. Średnia żyły wynosi około 0,5 mm - 24AWG. Wykorzystanie przy produkcji tej technologii umożliwia znaczne obniżenie ceny kabla, przy jednoczesnym braku utraty funkcjonalności. W przypadku standardowych transmisji Ethernet, bez zasilania PoE, nie odczujesz różnicy pomiędzy użytkowaniem kabla CCA a miedzianego. Jest to rozwiązanie, które może znacznie obniżyć koszty instalacji.

Oferowany produkt posiada powłokę wykonaną z PVC. Spełnia normę Eca (wg dyrektywy CPR) i może być wykorzystywany wewnątrz budynków. Jednocześnie nie jest odporny na promieniowanie UV i wnikanie wilgoci, więc nie powinien być używany na zewnątrz budynków. Średnica zewnętrzna kabla wynosi 5,2 mm, powłoka jest odpowiednio gięta, co ułatwia montaż kabla w korytkach.

Produkt sprzedawany jest w kartonowym opakowaniu. Kabel wewnątrz jest zwinięty w rolkę, można go wygodnie odwijać przez specjalnie przystosowany otwór. Dodatkowe, plastikowe zabezpieczenie chroni podczas odwijania przewód przed uszkodzeniami mechanicznymi i przetarciami. W górnej części kartonu umieszczony jest uchwyt, dzięki któremu możesz bez problemu przenosić karton używając tylko jednej ręki. Boczna ścianka jest otwierana, w razie potrzeby cały kabel da się szybko wyjąć na zewnątrz. Wewnątrz kartonu znajduje się 305 metrów przewodu.

Kable UltraLAN oryginalnie pakowane są po dwie sztuki w mocne kartony transportowe. Zamawiając parzystą liczbę otrzymasz kabel w dodatkowym opakowaniu, które dobrze sprawdzi się podczas wysyłek kurierskich.

Najważniejsze cechy:

  • kabel UTP kategorii 5e;
  • żyły wykonane z aluminium pokrytego miedzią (CCA);
  • średnica zewnętrzna 5,2 mm;
  • powłoka zewnętrzna wykonana z PVC.

Specyfikacja

UltraLAN UTP 5e CCA
Żyły

Średnica 0,5 mm

24AWG

Materiał żył Aluminium pokryte miedzią (CCA)
Ilość żył 8 skręconych w 4 pary
Średnica zewnętrzna 5,2 mm
Materiał powłoki zewnętrznej PVC
Ekranowanie  Brak
Opór żył 27 Om / 100 m
Rezystancja izolacji 1000 MΩ/km
Pojemność skuteczna 5.4 nF / 100m
Dopuszczalna temperatura pracy Od -20 do 50 st. C