SZYBKA WYSYŁKA
ZAMÓWIENIA ZŁOŻONE DO 17:00 REALIZUJEMY TEGO SAMEGO DNIA
tel. +48 32 750 5000
BIURO HANDLOWE 9:00 - 18:00
Wybierz kategorię

Lub producenta:
Opton Z-XOTKtsd mikrokanalizacyjny kabel światłowodowy 96J, średnica 6.6mm, 12F8T, 1000N

6,99 zł z VAT
5,68 zł netto
przechowalnia
Opton Z-XOTKtsd mikrokanalizacyjny kabel światłowodowy 96J, średnica 6.6mm, 12F8T, 1000N
Kod produktu: OP-Z-XOTKTSD-96J
Producent: Opton

Opton Z-XOTKtsd to kabel światłowodowy przeznaczony do mikrokanalizacji. Wyposażony jest w 96 włókien typu G.652D umieszczonych w 8 tubach. Tuby skręcone są wokół centralnego elementu wzmacniającego - pręta FRP. Maksymalna instalacyjna siła naciągu 1000 N. Średnica kabla to koło 6,6 mm (z dokładnością do 0,5 mm). Waga wynosi 40 kg na km (± 2 kg).

Oferowany produkt wyróżnia się wytrzymałością, dzięki skręconym tubom nie występują w nim problemy dotykające kabli z włóknami umieszczonymi w luźnych tubach. Światłowód może być stosowany w mikrotubach o średnicy wewnętrznej 10 mm. Przeznaczony jest do instalacji metodami pneumatycznymi. Powłoka zewnętrzna posiada wzdłużne, ukośne rowki ułatwiające wdmuchiwanie.

Standardowo kabel sprzedawany jest na rolkach 2 km. Jeżeli interesuje Cię inna długość zapytaj sprzedawcy o dostępność.

Uwaga! Rolka ze względu na swoją wagę musi być wysyłana na palecie - koszt 90 złotych netto!

Najważniejsze cechy:

  • 96 włókien (po 12 włókien w tubie);
  • tuby skręcone wokół pręta FRP;
  • włókna typu G.652D;
  • instalacyjna siła naciągu 1000 N;
  • średnica 6,6 mm;
  • waga 40 kg/km;
  • powłoka zewnętrzna posiada wzdłużne, ukośne rowki ułatwiające wdmuchiwanie.

Specyfikacja:

Z-XOTKtsd
Właściwości włókna
Rodzaj G.652D
Tłumienie

Przy 1310nm: <0,36 dB/km

Przy 1550nm: <0,23 dB/km

Dyspersja chromatyczna

1285 - 1330nm: < 3,5 ps/nm.km

1550nm: < 18 ps/nm.km

Wartość zerowa dyspersji 1300 - 1324 nm
Nachylenie dyspersji zerowej < 0,092 ps/nm.km
Modowa dyspersja polaryzacyjna < 0,2 ps/km
Graniczna długość fali < 1260 nm
MFD (mode field diameter)

Przy 1310 nm: 9,2 ± 0,4 μm

Przy 1550 nm: 10,4 ± 0,5 μm

Średnica powłoki 125 ±1 μm
Średnica pokrycia 245 ±5 μm
Konstrukcja kabla
Instalacyjna siła naciągu Maksymalnie 1000 N
Minimalny promień gięcia 20 x średnica kabla
Ilość włókien  w tubie 12
Ilość tub 8
Wewnętrzna / zewnętrzna średnica luźnej tuby 1,1 / 1,5 mm ± 0,05 mm
Średnica centralnego elementu wzmacniającego 2,5 ± 0,1 mm
Powłoka zewnętrzna 0,5 mm
Ilość ripcordów 1
Łączna średnica kabla 6,6 ± 0,5 mm
Waga kabla 40 ± 10 kg
Dopuszczalna temperatura podczas instalacji Od -10 do 60 st. C
Dopuszczalna temperatura podczas działania Od -10 do 60 st. C
Dopuszczalna temperatura podczas przechowywania Od -20 do 70 st. C

Inni klienci kupujący ten produkt zakupili również

Produkty z tej samej kategorii