SZYBKA WYSYŁKA
ZAMÓWIENIA ZŁOŻONE DO 17:00 REALIZUJEMY TEGO SAMEGO DNIA
tel. +48 32 750 5000
BIURO HANDLOWE 9:00 - 18:00
Wybierz kategorię

Lub producenta:
Opton ADSS-XOTKtsdD napowietrzny kabel światłowodowy 48F6T, span 100 m, G652D, 4 kN

5,02 zł z VAT
4,08 zł netto
Ilość
przechowalnia
Opton ADSS-XOTKtsdD napowietrzny kabel światłowodowy 48F6T, span 100 m, G652D, 4 kN
Kod produktu: OP-ADSS-XOTKTSDD-48B
Producent: Opton

Opton ADSS-XOTKtsdD to samonośny, osiowy kabel światłowodowy przeznaczony do instalacji napowietrznych. Zastosowano w nim włókna G652D, łącznie posiada 48 włókien umieszczonych w 6 tubach (w każdej tubie 8 włókien). Tuby są skręcone wokół centralnego elementu wzmacniającego - pręta FRP. Dzięki temu kabel jest bardzo odporny na rozciąganie i negatywny wpływ temperatury. Wnętrze kabla wypełnione jest żelem tiksotropowym w celu ochrony przed przenikaniem wilgoci. Całość konstrukcji wzmocniono dodatkowo włóknami typu Glass Yarn.

Powłoka zewnętrzna została wykonana z polietylenu (HDPE) i zapewnia odpowiednią odporność na czynniki zewnętrzne takie jak np. promieniowanie UV. Maksymalna siła naciągu kabla wynosi 4 kN, światłowód powinno się wieszać na przęsłach maks. 100 m. Tuby kabla zostały osłonięte dodatkowo taśmą poliestrową. Oferowany produkt jest w pełni dielektryczny.

Uwaga! Zazwyczaj kabel sprzedawany jest na rolkach 4 km. Przy zamówieni pytaj o szczegóły i dostępność odcinków o innej długości.

Najważniejsze cechy:

  • 48 włókien G.652D;
  • 6 tub, po 8 włókien w jednej tubie;
  • średnica kabla: ok. 10,5 mm;
  • maksymalna siła naciągu: 4 kN;
  • kabel osiowy, samonośny typu ADSS;
  • centralny element wzmacniający - pręt FRP;
  • żel tiksotropowy do ochrony przed wilgocią;
  • konstrukcja wzmocniona włóknami typu Glass Yarn;
  • ripcordy;
  • ochronna taśma poliestrowa.

Specyfikacja:

ADSS-XOTKtsdD-48J (span 100m)
Ilość włókien 48
Ilość tub 6
Ilość włókien w tubie 8
Element wzmacniający 2,1 mm ± 0,2 mm
Średnica tuby 2 mm ± 0,2 mm
Grubość powłoki 1,5 mm (średnia)
Średnica kabla 10,5 ± 1 mm
Waga 95 ± 10 kg
Konstrukcja
Zastosowane włókna

ITU-T G652D

1310nm < 0,36

1550nm < 0,23

Żel wypełniający Żel tiksotropowy
Główny element wzmacniający FRP
Element chroniący przed wodą Żel 
Taśma  Poliestrowa
Ripcordy Skręcone włókna przędzy (2 ripcordy)
Dodatkowy element wzmacniający Włókna typu GFR Yarn
Powłoka zewnętrzna  Polietylenowa o dużej gęstości
Właściwości mechaniczne
Maksymalna siła naciągu 4 kN
Minimalny promień gięcia

W krótkim okresie: 10 x średnica kabla

W długim okresie: 20 x średnica kabla

Odporność na zgniatanie 2000 N / 10 cm
Wytrzymałość na uderzenia 50 Nm
Skręcanie ±180°
Dopuszczalna temperatura instalacji Od -15 do 60 st. C
Dopuszczalna temperatura przechowywania Od -30 do 70 st. C

 

Produkty z tej samej kategorii